Aktualności

Strona 1 z 2  > >>

Homologacja neseserów

Jako wytwórca uznanych i certyfikowanych pojemników do transportu przedmiotów wartościowych, pieniędzy i dokumentów zawierających informacje o określonym stopniu tajności coraz częściej stykamy się ze zjawiskiem homologowania neseserów, kufrów i innych pojemników do transportu pieniędzy.

Więcej >
Kamera szynowa
Informacja dla zarządzających bezpieczeństwem marketów!
Więcej >

Ochrona elektroniczna rezydencji

Ochrona elektroniczna rezydencji – najnowocześniejsza technika w służbie człowiekowi

Zamożny człowiek kierujący zwykle kilkoma firmami chciałby w swojej rezydencji mieć pewność, że zapewnia mu ona całkowite bezpieczeństwo osobiste, bezpieczeństwo jego rodziny, bliskich i przyjaciół odwiedzających go, bezpieczeństwo jego mienia ruchomego i nieruchomego. Chce też zachować - mimo rozbudowanego systemu zabezpieczeń - poczucie prywatności i intymności.
To oznacza, że elektroniczne systemy zabezpieczenia muszą:

 • wykrywać różnorodne zagrożenia z daleka (stąd - kamery zewnętrzne szybkoobrotowe wyposażone w silne obiektywy typu zoom, stąd - systemy ochrony obwodowej),
 • utrudniać/uniemożliwiać fizyczny kontakt z domownikami i ich mieniem (stąd odpowiednie ogrodzenia, których stan podlega monitorowaniu elektronicznemu, ewentualnie w ostateczności - specjalistyczne, mechaniczne zabezpieczenia okien i drzwi do wybranych pomieszczeń do przetrwania ataku),
 • umożliwiać funkcjonowanie pracowników obsługi rezydencji przy zachowaniu poczucia prywatności i poufności głównych domowników (stąd - wysublimowane systemy kontroli dostępu i systemy sygnalizacji włamania, podzielone na strefy przestrzenno czasowe - np. basen czy salka do ćwiczeń fizycznych są dostępne serwisowi sprzątającemu w wyznaczonych godzinach, catering, serwis techniczny i dostawcy mają odrębne dozorowane elektronicznie i fizycznie wejście)
 • współpracować z pracownikami ochrony fizycznej i razem z nimi realizować swoje funkcje w tle (czyli w sposób pozwalający na uniknięcie poczucia syndromu złotej klatki przez domowników).

Konfiguracja ochrony elektronicznej rezydencji zależy od przewidywanych zagrożeń, przed którymi należy się ustrzec. Warto dodać, że powinna ona być uzależniona także od warunków i możliwości jej stosowania, np. wygody. Unikanie zagrożeń lub szybkie wykrycie już powstałego, leży w dobrze pojętym interesie mieszkańców i ich gości.

Dobrze skonfigurowane detale ochrony elektronicznej rezydencji to gwarancja skuteczności.

Teraz staje się jasne, że podstawowy ciężar ochrony rezydencji to:

 1. Monitoring CCTV.
 2. Ochrona obwodowa.
 3. Ochrona fizyczna na bieżąco korzystająca z informacji dostarczanej przez systemy elektroniczne.
 4. Kontrola ruchu osobowego i ruchu pojazdów realizowana przez pracowników ochrony fizycznej, zabezpieczenia mechaniczne i elektroniczne (bramy, szlabany, bramki, blokady, kontrola dostępu).
 5. System sygnalizacji włamania.
 6. Elementy ochrony radiologicznej oraz kontroli korespondencji.
 7. Systemy zabezpieczenia poufności informacji.

Trzeba jednak pamiętać, że nie ma dwóch takich samych rezydencji. My pokazujemy pewne rozwiązania wynikające z naszego doświadczenia i doktryny.

Właściciele rezydencji mają swoje własne preferencje co do zakresu i sposobu realizowanej ochrony, i to te preferencje determinują jej ostateczny wygląd, a nie doktryna. Dlatego my, jako profesjonaliści, przede wszystkim staramy się poznać potrzeby naszego klienta, a następnie sugerować mu rozwiązania najlepiej spełniające te potrzeby.

Wyposażenie rezydencji w odpowiednie urządzenia ochrony elektronicznej pozwoli na uzyskanie pożądanych efektów - komfortu i poczucia bezpieczeństwa przed działaniem ludzkim oraz czynnikami losowymi w każdej sytuacji.

Aby mieć pewność i gwarancję satysfakcji z zastosowanych urządzeń służących do ochrony elektronicznej Twojej rezydencji, skorzystaj jeszcze dziś z naszych sprawdzonych rozwiązań, cenionych przez szerokie grono współpracujących z nami Klientów.

Działamy na terenie całej Polski, a w szczególności na obszarze województw śląskiego i małopolskkiego, mazowieckiego. Zapraszamy klientów z miast: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów oraz innych do skorzystania z oferty elektronicznej ochrony rezydencji.