Aktualności

Strona 1 z 2  > >>

Homologacja neseserów

Jako wytwórca uznanych i certyfikowanych pojemników do transportu przedmiotów wartościowych, pieniędzy i dokumentów zawierających informacje o określonym stopniu tajności coraz częściej stykamy się ze zjawiskiem homologowania neseserów, kufrów i innych pojemników do transportu pieniędzy.

Więcej >
Kamera szynowa
Informacja dla zarządzających bezpieczeństwem marketów!
Więcej >

Systemy zabezpieczeń

Kilka słów o systemach zabezpieczeń

zabezpieczony domW jaki sposób zagwarantować całościową ochronę naszej nieruchomości? Jakie systemy zabezpieczeń zastosować byśmy mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie? To podstawowe pytania, które często sobie zadajemy. Oczywiście nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, wszak nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich możliwych sytuacji. Niemniej jednak możemy podjąć działania zmierzające do kompleksowego zabezpieczenia naszej własności.

Twój dom – Twoją twierdzą!

Kluczową rolę w zabezpieczeniu domu odgrywa zastosowany weń system zabezpieczeń, który, o ile jest prawidłowo pomyślany i skonstruowany, może uchronić nasz majątek. Dodatkowo może sprawić, że nasze mieszkanie zyska nie tylko na bezpieczeństwie, ale także dzięki odpowiednim urządzeniom stanie się bardziej funkcjonalne. Ponadto zastosowanie owych nowatorskich rozwiązań pozwoli nam uwolnić się od niektórych z wykonywanych codziennie czynności, nawet wówczas, gdy nie ma nas w domu przez dłuższy czas.

kameraZabezpieczenie domu składa się z bardzo wielu elementów, ale aby można było mówić o kompleksowej ochronie nieruchomości powinno być ono zbudowane co najmniej z trzech niezależnych od siebie systemów:

 • alarmowego z monitoringiem,
 • przeciwpożarowego,
 • kontroli dostępu.

Rzecz jasna, poza wymienionymi wyżej systemami warto także stosować różnego typu czujniki, takie jak: czujnik gazu lub czadu, czujnik zalania pomieszczenia, np. łazienki itd. Można również zatrudnić profesjonalną firmę ochroniarską. Najważniejsze jednak, aby montowane w naszych domach systemy zabezpieczające i alarmowe zapewniały nam pewien komfort psychiczny, byśmy nie musieli martwić się włamaniem, wybuchem pożaru, gazu bądź potopem w mieszkaniu. Zatem im bardziej zabezpieczymy naszą własność, tym mniejsze straty poniesiemy w przypadku któregokolwiek ze wspomnianych zdarzeń losowych.

Wiele możliwości zabezpieczenia swojej własności

Z uwagi na fakt, że od wielu lat zajmujemy się techniczną ochroną mienia w Radomiu, Płocku, Grodzisku Mazowieckim oraz Mińsku Mazowieckim i posiadamy z tego tytułu niebagatelne doświadczenie, chcielibyśmy przybliżyć Państwu podstawowe zadania poszczególnych systemów zabezpieczających. Dodatkowo pragniemy pokazać niektóre z ich licznych możliwości oraz to, że poza ochroną naszego mienia potrafią też zwiększyć komfort codziennego życia.

 • System alarmowy – prawidłowo skonfigurowany powinien odstraszyć intruza, a w przypadku włamania niezwłocznie powiadomić właściwe służby (policję, ochronę) i osoby najbardziej zainteresowane (właścicieli) oraz uruchomić sygnalizację dźwiękową oraz świetlną.

 • System monitoringu wizyjnego – polega na zamontowaniu kamer przemysłowych rejestrujących obraz na zewnątrz lub wewnątrz obiektu. Kamery maja za zadanie, podobnie jak alarm, odstraszenie potencjalnych włamywaczy, a w momencie gdy dojdzie do zdarzenia materiał przez nie nagrany posłuży jako dowód w sprawie.

 • System przeciwpożarowy – składa się z kilku elementów:

  • czujnikczujników dymu i temperatury, które lokalizują miejsce pojawienia się ognia,

  • instalacji przeciwpożarowej (bezprzewodowej), do której należy stłumienie płomieni,

  • systemu powiadamiania do którego należy przekazanie informacji o pożarze najbliższej jednostce straży pożarnej.

 • System kontroli dostępu – polega na wyodrębnieniu poszczególnych sekcji w obiekcie lub zabezpieczeniu dostępu do całego budynku (np. domu) jedynie dla osób upoważnionych. Dostęp możliwy jest zazwyczaj dzięki specjalnym kartom magnetycznym, kartom chipowym lub na podstawie specjalnego systemu personalizacji.

Liczymy na to, że omówione powyżej pokrótce systemy zabezpieczające pozwolą zapewnić Państwu spokój i zwiększyć poczucie Waszego bezpieczeństwa. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy, który z pewnością pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości, jak również doradzi w doborze lub konfiguracji odpowiedniego systemu zabezpieczeń.